Шнобелівською премією з літератури нагородили звіт про звіт про звіт

20 вересня пройшла 22-а церемонія нагородження Шнобелівської премії за найбільш дивні, незвичайні і смішні наукові відкриття.
1. Психологія

Аніта Еерланд, Рольф Цваан та Туліо Гвадалупе з Перу отримали премію за своє дослідження: «Нахил тулуба вліво робить Ейфелеву вежу коротшою». Вчені виявили, що коли ми нахиляємося вліво, то оцінюємо речі, як менші за розміром. Так, наприклад ті, хто дивиться на Ейфелеву вежу під нахилом вліво, оцінюють її висоту як на 12 метрів меншу.
2. Світ

Російська компанія SKN отримала премію миру за те, що розробила технологію перетворення бойових боєприпасів в наноалмази.
3. Акустика

Японець Кацутака Куріхара і Коджі Цукада були нагороджені за винахід «Глушник мови» – пристрій який припиняє нескінченний потік мови, змушуючи базіку чути свої власні слова з невеликою затримкою.
4. Неврологія

Американські вчені Крейг Беннетт, Ебігейл Беерд, Майкл Міллер і Джордж Уолфорд були відзначені Шнобелівською премією за те, що довели всім, що дослідники, які вивчають мозок за допомогою складних інструментів і простої статистики, можуть знайти осмислену роботу мозку у кого завгодно, навіть у мертвого лосося.
5. Хімія

Йохан Петтерсон зі Швеції і Руанди відзначився тим, що розгадав загадку, чому в деяких будинках міста Андерслов в Швеції, у людей зеленішає волосся.
6. Література

Американське урядове управління підзвітності нагороджено за звіт про звіт про звіт, який рекомендує готувати звіт про звіт про звіт про звіт.
7. Фізика

Дослідники Джозеф Келлер, Реймонд Голдштейн, Патрік Уоррен і Робін Болл заслужили премію за те, що розрахували баланс сил, які формують і примушують рухатися зачіску «хвостик».
8. Гідромеханіка

Руслан Кречетников і Ханс Майєр були нагороджені премією за вивчення розливання рідини. Вони з’ясували, чому це трапляється з людиною, коли вона несе чашку кави. Вчені довели, що властивості горнятка, ніг і рідини поєднуються таким чином, що ми найчастіше розливаємо каву між сьомим і десятим кроком.
9. Анатомія

Франс де Вааль з Нідерландів і американський дослідник Дженніфер Покорни отримали премію за відкриття того, що шимпанзе можуть впізнати інших шимпанзе по фотографії їхнього заду.
10. Медицина

Еманюель Бен-Сюзан і Мішель Антуанетти з Франції були нагороджені премією з медицини за те, що підказали лікарям, які проводять колоноскопію (процедру по огляду кишечника) як зменшити шанс того, що пацієнт може вивергнути екскременти.

Factroom