У США померла актриса і письменниця Вікторія Федорова, дочка знаменитої Зої Федорової

Актриса, письменниця, сценарист Вікторія Федорова, дочка знаменитої репресованої радянської акторки Зої Федорової та американського військового аташе Джексона Тейта, пішла з життя у США у віці 66 років, в своєму будинку в Пенсільванії. Про це повідомляє РІА “Новости” з посиланням на її друга, співвласника нью-йоркського ресторану “Російський самовар” Романа Каплана.

“Вікторія померла від раку легенів і вже кремована. Її чоловік Джон сказав, що за день до смерті вона була в дуже гарному настрої, співала і танцювала”, – розповів Каплан.

У січні нинішнього року Вікторії Федорової виповнилося б 66 років. За словами Каплана, вона довго хворіла, в неї також була діагностовано пухлину головного мозку.

Вікторія Федорова з’явилася на світ, коли батько, який не знав про народження дочки, був висланий з СРСР. Вона вперше зустрілася з адміралом Тейт, лише опинившись в 1975 році в США. Мати, Зоя Федорова, була заарештована “за шпигунство” і засуджена до 25 років таборів посиленого режиму (з заміною на відбування у Володимирській тюрмі), конфіскації майна та засланні для всієї родини.

З 1947 року Вікторія жила на засланні в селі Полудіно, на півночі Казахстану, разом c тіткою Олександрою та її дітьми Ніною і Юрою. Вона зустрілася з матір’ю лише у 1955 році, після її звільнення.

Десятого грудня 1981 Зоя Федорова, заслужена артистка РРФСР і лауреат двох Сталінських премій другого ступеня, була вбита в московській квартирі за досі не з’ясованих обставин. Влада СРСР не впустили Вікторію в країну на похорон матері.

“Вікторія не була щасливою – її перший шлюб не склався, вона не була затребувана Голлівудом, і довго хворіла. Останній раз я бачив її півроку тому. Вона виглядала як звичайно, хоча сказала, що хвора”, – сказав Каплан.

За його словами, Вікторія жила в Пенсільванії в самоті, рідко була на публіці і спілкувалася лише з вузькою групою друзів. “В кінці місяця група друзів Вікторії збереться в “Русском самоварі” на вечір пам’яті актриси”, – сказав Каплан.

Вікторія Федорова дебютувала в кіно в 1964 році у фільмі Михайла Каліка “До побачення, хлопчики!”. Пізніше знімалася в стрічках Михайла Богіна “Про любов”, Льва Куліджанова “Злочин і кара”, Олексія Коренєва “Урок літератури”, Федора Філіппова “Розплата”.

У США російська красуня зіграла єдину помітну роль – Вікторії Томанової в популярному серіалі “Секретний агент МакГайвер” в 1986 році, після чого понад чверть століття не отримувала жодної акторської роботи в кіно.

Newsru