Англійські письменники протестують проти підробних рецензій

Ціла група авторів з Великобританії виступила проти «фейкових» відгуків і рецензій на книги, що публікуються на сайтах інтернет-магазинів і книжкових онлайн-сервісів від особи вигаданих читачів.

Група британських письменників підписала колективний лист, направлений проти сформованої практики публікації підроблених оцінок, відгуків і рецензій на сайтах інтернет-магазинів і книжкових онлайн-сервісів. Британське Товариство авторів також приєдналося до звернення, назвавши таку діяльність (що отримала назву sock puppetry) «нечесною і такою, що вводить в оману».

Приводом для даної заяви стало викриття підпільної інтернет-активності письменника Роджера Джона Еллорі (RJ Ellory), автора популярних детективів «A Quiet Belief in Angels» і «A Simple Act of Violence». Виявилося, що Еллорі публікував на сайті Amazon захоплені відгуки про свої творіння, попутно критикуючи книги конкурентів. Для цього письменник спеціально завів кілька акаунтів на сайті книжкового магазину. Однак після того, як діяльність письменника була викрита його ж колегою, Еллорі розкаявся у скоєному і публічно приніс свої вибачення.

Тим не менш, як повідомляється у зверненні британських письменників, це не одиничний випадок використання «фейкових» відгуків на книги. Ще один британець – Стівен Лезер (Stephen Leather) також зізнався в аналогічній діяльності в Інтернеті: для цього письменник розробив цілу систему вигаданих персонажів, які обговорюють його творіння в Мережі. А американський автор ряду бестселерів Джон Локк (John Locke) свого часу зізнавався, що особисто оплачував публікацію позитивних рецензій на свої книги.

У своєму зверненні 47 британських письменників, які підписали лист, «беззастережно засуджують» подібну поведінку колег і пропонують назавжди відмовитися від такої тактики просування книг. А за словами генерального секретаря британського Товариства авторів Ніколя Соломона (Nicola Solomon) ця практика гідна осуду не тільки тому, що вводить в оману читачів, але й тому, що це в кінцевому рахунку контрпродуктивно. «Якщо покупці будуть знати, що відтепер не можна довіряти відгуками на Amazon і інших книжкових сайтах, чиста «екосистема» читацьких думок буде зруйнована, а автори втратять можливість отримати нових прихильників, які захочуть познайомитися з їхніми книгами після вивчення відгуків і дискусій в Інтернеті», – йдеться у зверненні.

Pro-books