Перуанські письменники публічно змагаються за право видати свою книгу

У столиці Перу письменники, що приховують обличчя під масками, публічно змагаються за право видати свою книжку, повідомляє El Pais.

Маски виглядають страхітливо – вони запозичені з гардеробу професійних борців-Реслер, але на випробуваннях слід проявити не фізичну силу, а силу таланту. В іншому все, як на борцовській арені: псевдоніми, нежалісливе журі, публіка, яка галасливо підбадьорює своїх улюбленців.

“Бої йдуть один на один, хто програв – вибуває. Учасникам дається по п’ять хвилин на текст, у якому повинні фігурувати три елементи, вибрані журі. Призи – овації публіки і видання книги”, – цитує газету сайт InoPressa.

Змагання називаються: “Lucha Libro (боротьба, книга. – Ісп.): Чемпіонат з літературної імпровізації”. Бої проходять щотижня в Лімі, у відомому барі La Noche. Це вже другий сезон чемпіонату, беруть участь 32 письменника, попередньо відібрані організаторами. Переможець першого сезону Франсиско Ермоса вже отримав винагороду – публікацію.

Задум таких змагань з’явився у їх організатора Крістофера Васкеса років десять тому. Він захотів видати книгу своїх оповідань, але виявив, що велика частина видавництв представляють собою “всього лише друкарні: ти платиш – вони друкують”. Васкес видав книгу за власний рахунок, але задумався про поневіряння невизнаних талантів.

“Чемпіонат з літературної імпровізації” здобув інтерес публіки, у журі засідають відомі письменники, журналісти та митці. Цього року бої збирають приблизно 200 чоловік глядачів. Деякі спростовують вердикт журі, інші змагаються між собою в залі. “У тому-то й ідея: всі ми повинні весело проводити час і насолоджуватися літературою”, – говорить Васкес. Організатори навіть склали спеціальний посібник для всіх, хто захоче проводити такі змагання в своєму місті.

NEWSru