Журнал, що колись відмовив публікувати оповідання Фіцджеральда, передумав

Журнал The New Yorker опублікував оповідання Френсіса Скотта Фіцджеральда Thank You for the Light («Спасибі за вогник»), яке до цього не видавали. У назві обіграні два значення слова «light» – «вогник» і «світло».

Маленьке оповідання про курців і священика буле написане в 1936 році, тоді ж Фіцджеральд, для якого публікація оповідань у ​​журналах була важливим джерелом доходів, запропонував текст в The New Yorker, проте журнал відмовився його друкувати. За даними The Huffington Post, в The New Yorker визнали, що оповідання дивне і зовсім не асоціюється з письменником.

Через більш ніж 75 років The New Yorker вирішив виправитися і скористався пропозицією, яка знову надійшла. Рукопис оповідання був знайдений спадкоємцями письменника, які розбирали його папери, щоб згодом виставити їх на аукціон Sotheby’s. Цього року фахівець з творчості Фіцджеральда, редактор Джеймс Уест (James West), запропонував The New Yorker надрукувати оповідання.

Головною героїнею тексту Фіцджеральда є місіс Хенсон, жінка близько 40 років, власниця фірми з продажу корсетів і поясів. Вона відправляється в робочу поїздку декількома штатами Америки, де не вітається куріння, а місіс Хенсон любить іноді викурити цигарочку, щоб розслабитися під час напруженого робочого дня. Пошуки місця для куріння приводять головну героїню в католицький собор.

Фіцджеральд, якому значний успіх приніс роман «По цей бік раю» (1920), після його виходу друкувався в багатьох газетах і журналах. The New Yorker, як повідомляється на сайті видання, у 1929-1937 роках опублікував три короткі гумористичні оповідання Френсіса Скотта Фіцджеральда і кілька віршів.

Lenta.ru