Річний бюджет Публічної бібліотеки Амстердама – 15 мільйонів євро

Річний бюджет Публічної бібліотеки Амстердама  (оригінальна назва – Openbare Bibliotheek Amsterdam, скорочено – ОВА) складає 15 мільйонів євро. Для порівняння (хоча таке порівняння навряд чи можна назвати коректним) найбільшим українським бібліотекам перепадає по кілька десятків тисяч гривень на рік. Про це розказав директор ОВА Ганс ван Велзен в інтерв’ю газеті «День».

 

– Публічна бібліотека Амстердама – це незалежна інституція, – розповідає пан Ганс. – На 80% існування бібліотеки забезпечують суспільство та уряд Амстердама. У своєму серці OBA – це, звісно, книгозбірня, але в цілому – більше ніж бібліотека. У нас є чудова музична та кіноколекція, високошвидкісний Інтернет, власний театр, радіо, в нас постійно відбуваються виставки. Маємо власну електронну газету, що інформує про ті події, які відбуваються в бібліотеці. Працюємо сім днів на тиждень, з 10 ранку до 10 вечора. Це предмет моєї особливої гордості. Якщо раніше люди приходили до бібліотеки максимум на півгодини, брали потрібну книгу та йшли, то зараз вони проводять тут багато часу – навчаються, зустрічаються з приятелями, відвідують виставки, театр. Бібліотека – більше не місце тотальної тиші. Водночас, тут є вдосталь простору для усамітнення з книгою, музикою, леп-топ. Тобто ви маєте вибір.

Скільки відсотків книжок оцифровано у вашій бібліотеці на сьогоднішній день?

– Близько 10-20%. Думаю, надалі ця цифра зростатиме. Більше того, наважуся стверджувати, що найближчим часом, років за п’ять, наші школярі взагалі не матимуть паперових книжок – тільки цифрові.

За матеріалами газети «День»