Про нагородження премією Астрід Ліндґрен голландський письменник дізнався у стоматолога

Голландський письменник Гус Куєр отримав з рук спадкоємця престолу, шведської принцеси Вікторії, гігантських розмірів диплом та премію Астрід Ліндґрен у розмірі 5 млн крон.

Нагорода імені Астрід Ліндґрен вручається вже десять років поспіль авторам книжок для дітей і молоді, а також ілюстраторам.

 

Нагороджений цього року Гус Куєр під час урочистостей в стокгольмській Філармонії розказав публіці, як зреагував на новину про нагороду. Письменник сказав, що був дуже здивований нагородою і саме сидів у дантиста. На церемонії, де була присутня також міністр культури Лєна Адельсон Лілєрот, застерегли, що ніколи не варто недооцінювати візит до стоматолога. «Бо той може розлютитися і зробити тобі боляче», – сказав Куєр.

 

У проголошеній промові згадував також історію, яку почув від якогось хлопчика. «Для мене читання є ніби стрибок на банджи-джампингу в моїй голові», – зацитував дитину. Тому відомий письменник побажав усім присутнім якнайбільше таких стрибків протягом усього життя.

 

Гус Куєр народився і виріс в Амстердамі. Він працював протягом шести років вчителем  початкової школи аж до виходу свого першого роману в 1973 році. Тоді він цілком присвятив себе літературній праці. У своїй творчості письменник не вагається підіймати складні теми, властиві літературі для дорослих, такі, як вживання наркотиків, релігійний фанатизм і знущання над іншими.

За матеріалами Rzeczpospolita