Оголошено лауреатів премії Орвелла

Кореспондентка The Guardian Амелія Джентльмен (Amelia Gentleman) отримала премію імені Джорджа Орвелла в галузі журналістики. Про це повідомляється на сайті премії, яка вважається найпрестижнішою нагородою у Великобританії для політичних авторів.

Журналістці вручили премію за серію статей, у якій, за висловом журі, вона висвітлила найскладніші проблеми британського суспільства. У своїх статтях Джентльмен писала про людей, які обманом отримують державні пільги або живуть тільки за рахунок пільг та допомог, виправні установи для малолітніх і соціальних працівників, що піклуються про людей похилого віку. Амелію Джентльмен висували на премію Орвелла вже третій рік поспіль.

Премію Орвелла за кращу книгу отримав письменник і журналіст Тобі Харнден (Toby Harnden) з романом «Повсталі з мертвих». У книзі розповідається про участь Уельської гвардії в афганській кампанії в 2009 році. Як зауважили в журі, книга пропонує «кожному громадянину цієї країни зрозуміти, що саме ми просимо солдат робити в Афганістані – і замість легких відповідей вона пропонує солдатам розповісти все від першої особи».

У номінації «Блоги» був відзначений блог Rangers Tax Case, у якому розслідувався фінансовий скандал в шотландському футбольному клубі «Рейнджерс».

Торік журналіст The Independent Джоен Харі (Johann Hari) був змушений відмовитися від врученої йому в 2008 році премії Орвелла через скандал з плагіатом. Журналіста звинуватили в тому, що він запозичив шматки текстів з інших інтерв’ю та статей, а також відредагував на свою користь статтю про себе у «Вікіпедії».

Випадок з поверненням нагороди Джоена Харі поки єдиний в історії премії, яка була заснована в 1993 році.

Lenta.ru