Менше 10% незалежних авторів живуть за рахунок своїх творів

Згідно з даними одного зі свіжих досліджень, витрати на чверть книг, опублікованих літераторами в форматі «самвидаву», найімовірніше не будуть покриті.

Журнал The Bookseller наводить результати опитування, проведеного австралійським сервісом для видавців і авторів Taleist серед 1007 респондентів із США (72%), Британії (9%) та інших країн. Хоча і до вибірки, і до методології дослідження традиційно можна чіплятися, деякі з’ясовані деталі досить показові. Хоч у середньому на автора, що видає свої твори самостійно, доводиться 10 000 доларів, 75% загальної виручки дісталося лише маленькій групі популярних літераторів. 29% письменників з високими заробітками користуються послугами літературних агентів, і це умова, якщо вірити результатам опитування, дозволяє збільшити розмір доходів більш ніж в три рази. Додаткові переваги, що цілком очевидно – інвестування в редакторську та коректорську правку тексту, розробку дизайну обкладинки і створення бук-трейлерів. До речі, дві третини з тих, хто може похвалитися своїми фінансовими успіхами на літературній ниві – жінки, а найбільш вигідний жанр – любовний роман.

Половина респондентів вказали, що їхні роялті за підсумками 2011 року становили менше 500 доларів, витрати на чверть виданої продукції з великою часткою ймовірності не будуть покриті. Менше 10% опитаних стверджують, що можуть дозволити собі жити виключно на відрахування від продажів своїх книг. Автори, твори яких до «самвидаву» публікували традиційні гравці ринку, заробляють більше, ніж ті, чиї рукописи були відхилені. 53% опитаних вперше випустили книги як незалежні видавці у 2011 році (у середньому на кожного з них довелося 2,8 книги), 20% – у 2010 році. 9 з 10 респондентів планують публікуватися і надалі, кожен третій впевнений у тому, що з традиційним видавцем співпрацювати не буде.

Pro-books