Німецькі ЗМІ замучили гравців літературної збірної України питаннями про Тимошенко

Німецькі ЗМІ заполітизували питаннями про Тимошенко письменницький футбольний турнір, у якому беруть участь літератори з України, Німеччини та Польщі.
Про це на прес-конференції у Львові розповів президент Союзу письменників міжнаціональної згоди Федеративної Республіки Німеччина, організатор турніру Володимир Сергієнко.

«За три дні я роздав 18 інтерв’ю і лише одна газета справді цікавилася самим проектом. Були телеканали, які лише прибігали, щоб запитати: «Як ви ставитеся до диктаторського режиму в Україні?». Доводилося пояснювати: «Ваша залежність від пропаганди, яка сьогодні присутня в німецьких газетах, досить сильна, але краще змінити риторику і не варто так хитро формулювати питання», – розповів Володимир Сергієнко про свій досвід спілкування з німецькими ЗМІ.

За його словами, був такий сильний тиск, який чинили практично на всю команду, на всіх гравців, навіть на гравців збірної Німеччини, аби вони виступили рупором всього українського народу. «Політизація питань була дуже сильна, зате позитивом у цьому був широкий резонанс у ЗМІ нашого проекту», – каже Володимир Сергієнко.

Польський письменник, капітан польської літературної збірної Збіґнєв Мастернак також розповів: «На телепрограмі мені ставили 10 питань про саму Тимошенко. Я постійно дипломатично уникав їх, та вони знову і знову повторювалися. У результаті мене просто вирізали з ефіру. Не варто змішувати політику з чемпіонатом. Він важливий для українців, а не для кількох осіб-політиків».

Капітан української збірної, відомий письменник Сергій Жадан підтверджує, що такий тиск справді чинився на усіх учасників проекту. «У якийсь момент хтось навіть сказав, що таке враження, що Тимошенко грає у футбол. Дійсно, про неї питали навіть більше, аніж про «Євро-2012». Та більшості гравців літературної збірної України є що сказати – всі ми маємо якісь свої політичні погляди, свою позицію», – наголошує Жадан.

 Zik