Єврокомісія порадила звернути увагу на проблеми видавців

Європейський комітет з економічної та соціальної політики затвердив документ під назвою «Книговидання в розвитку», ще раз торкнувшись болючої для представників книжкової галузі теми.

 

Як повідомляється на сайті Європейського комітету з економічної та соціальної політики (European Economic and Social Committee), на засіданні в кінці квітня було прийнято документ під назвою Book Publishing on the move («Книговидання в розвитку»), у якому викладається остаточно сформульована позиція організації з питань поточного стану книговидання. У тексті, адресованому Європейській комісії, у черговий раз докладно проговорюються всі ті питання, які не втомлюються обговорювати професіонали індустрії протягом останнього часу.

 

 

Автори звертають особливу увагу на той факт, що видавнича галузь є найбільшим сектором творчої економіки Європейського Союзу: оцінюється більш ніж в 40 мільярдів євро, забезпечує працевлаштування сотень тисяч людей і збагачує європейську спадщину півмільйоном найменувань на рік. І в результаті, як можна здогадатися – грає найважливішу роль в економічному і соціальному розвитку Європи. Сьогодні через поширення «цифри» галузь переживає процес модернізації, проте на шляху її подальшого стабільного розвитку виявилися організаційні, правові та економічні бар’єри. Серед найважливіших аспектів, на які потрібно звернути увагу, названі: ухвалення єдиного законодавства в ЄС та ведення грамотної політики в сфері інтелектуальної власності; перегляд податкового режиму, щоб цифровий контент не обкладався податком за тими ж ставками, що і друкована продукція; установа загальноєвропейського наглядового органу для оцінки потреб видавничої індустрії, проведення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів за рахунок держфінансування; організація безпечного цифрового середовища і т.п.

 

На правах консультативного органу ЄС Комітет закликав Європейську Комісію особливо враховувати інтереси та потреби видавців при формуванні політичної, економічної і соціальної стратегій Євросоюзу. У числі іншого, рекомендується активно вести відкритий галузевої діалог, щоб забезпечити конкурентоспроможність європейського книговидання в цифрову епоху.

 

Pro-books