У московській квартирі Анни Ахматової відкриється її музей

Зображення – fammeo.ru

У московському будинку, де жила поетеса українського походження Анна Ахматова, буде організовано музей поетеси. Таке рішення було прийнято на засіданні робочої групи комплексу соціальної інфраструктури округу.

«Музей» Московський будинок Анни Ахматової «буде створений на Великій Ординці, будинок 17, кв. 13», – уточнили в префектурі, нагадавши, що саме в цьому будинку велика російська поетеса українського походження, визнана класиком вітчизняної поезії ще в 20-х роках минулого століття і відома своєю трагічною долею, жила в 1930-1960 роки.

У цій квартирі бували видатні діячі вітчизняної культури та мистецтва ХХ століття: Дмитро Шостакович, Михайло Зощенко, Лідія Русланова, Аркадій Райкін, Фаїна Раневська і багато інших, у приміщеннях майбутнього музею проходили літературні читання та зустрічі. Єдина зустріч Анни Ахматової і Марини Цвєтаєвої сталася в цій квартирі в 1941 році.

Зараз у дворі будинку на вулиці Велика Ординка, де в родині Ардова найчастіше зупинялася Ахматова, приїжджаючи до Москви, розташований пам’ятник поетесі, виконаний за малюнком Модільяні. На цьому ж будинку – меморіальна дошка. Єдиний музей Ахматової є в Санкт-Петербурзі.

Newsru