За наказом Путіна до вересня вже створять літературний канон

Президент Російської Федерації Володимир Путін розпорядився до вересня 2012 року скласти список зі ста книг, що визначають вітчизняний «культурний канон» і рекомендованих до прочитання кожному випускнику російської школи. Дане доручення увійшло в указ «Про забезпечення міжнаціональної злагоди», підписаний Путіним відразу після інавгурації.

Як повідомляється, відповідальним за формування даного переліку буде уряд РФ, а участь у його складанні візьмуть представники Російської академії наук, громадських об’єднань і релігійних організацій.

Нагадаємо, що пропозиція розробити подібний список вперше була озвучена Путіним під час передвиборчої президентської гонки. В одній зі своїх статей кандидат в президенти запропонував запозичити американську традицію і підготувати перелік із сотні книг, які повинен буде самостійно прочитати кожен випускник російської школи.

Згідно з указом, підписаним президентом на початку травня, у даний перелік повинні ввійти в тому числі і книги з історії, літератури та культури народів Росії.

За матеріалами Pro-books