В Євросоюзі податок на електронну книгу вищий, ніж на паперову

Видавці Євросоюзу занепокоєні тим, що ринок електронної книги набирає обертів, проте, піратство та порушення авторських прав – теж доволі поширене явище. Європейська федерація книговидавців звернулася до Ради ЄС та Єврокомісії з вимогою створити кращий законодавчий захист електронної книги, а також гармонізувати оподаткування різних пристроїв для читання цих книг, каже голова Європейської федерації книговидавців Анн Бергман-Таон.

«Наразі податок на електронні книги доволі високий, тим часом, як друковані видання користуються податковими пільгами, – додає вона. – Ми вимагаємо від Ради ЄС та Єврокомісії дозволити кожній із країн співдружності скоротити податок на додану вартість на електронні книги, які є майбутнім нашого видавничого сектору».

А от, скажімо, для молоді Великобританії цифрові книги вже не є майбутнім: тут, порівняно з іншими державами Євросоюзу, помічено найбільший попит на цю продукцію. Голова Британської федерації видавців Річард Чаркін при цьому зауважує, що піратство перешкоджає нормальній роботі видавництв. Адже при великому бажанні видавців надавати людям доступ до літератури, треба ще й розраховуватися з авторами, зауважує він.

Книговидавництво, як традиційне, так і цифрове, у Євросоюзі має пристойний річний обіг. У грошовому еквіваленті це близько 23 мільярдів євро. До того ж, у цій найбільшій «промисловості культури» зайнято 150 тисяч осіб.

За матеріалами Радіо «Свобода»