У Пряшеві вийшла бібліографія творів українських письменників Словаччини

Чудова книжка вийшла у Пряшеві. Державна наукова бібліотека цього міста видала унікальну працю «Твори українських письменників Словаччини (Бібліографія книжкових видань 1945-2010)».

У 200-сторінковому ошатному виданні подані всі 411 книжок українських письменників Словаччини, які вийшли за останні 65 років. Окрім того, тут містяться довідки про 74 літераторів, які видавали твори українською мовою. Погодьмося, що це цілий материк, який для нас, на жаль, малознаний.

Укладач цієї безцінної книжки Зузана Джупинка є автором і ґрунтовних статей «Українська літератури в Чехословаччині в 1945-1992 роках» та «Українці та українська література Словаччини в 1993-2010 роках». Ще одне переднє слово «Література як документ часу»  написав професор Юрій Бача.  Важливо, що книга видана словацькою мовою (деякі тексти подано і в українському перекладі), що наближає українську літературу до словацьких дослідників та читачів. Містить видання й алфавітні покажчики та кольорові обкладинки багатьох згаданих книжок.

Про таку повну та наукову вивірену бібліографію закарпатці, наприклад, поки що можуть тільки помріяти.  Подібну роботу здійснив Іван Хланта у «Літературному Закарпатті у ХХ столітті», яка побачила світ у 1995 році. Він має й подальші напрацювання, однак усе уперлося у брак грошей. А таку книжку варто було видати хоч би коштом обласного бюджету.

Олександр Гаврош

Закарпаття