Сомалійські пірати викрали американського письменника Майкла Мура

Сомалійські пірати викрали відомого американського письменника й журналіста Майкла Скотта Мура (Michael Scott Moore). Спроби місцевої влади домовитися з викрадачами про звільнення американця не мали успіху. Інцидент стався 21 січня поблизу міста Галькайо в центральній частині Сомалі. Представники піратського клану Саад (Sa’ad) на двох позашляховиках Land Cruiser зупинили автомобіль письменника поблизу аеропорту, куди він їхав на зустріч зі своїм індійським колегою, повідомляє місцева газета Somalia Report.

За даними газети, після викрадення Мура перевезли в район портового міста Харардере, що вважається однією з основних баз сомалійських піратів.

Уродженець Каліфорнії Майкл Мур є громадянином США й Німеччини. Як письменник він найбільше відомий своєю книгою «Солодкість та кров» (Sweetness and Blood) про історію серфінгу і його вплив на світову культуру. Він також активно співпрацював із низкою періодичних видань, а останнім часом був постійним автором мережевої версії популярного німецького журналу Spiegel.

У Сомалі Мур збирав матеріал про проблеми піратства в регіоні, що, на думку газети, могло стати причиною його викрадення.

Нагадаємо, що минулої ночі спецпідрозділи США звільнили з сомалійського полону американку й датчанина, захоплених у жовтні минулого року. Їхнє викрадення в жовтні 2011-го також сталось біля аеропорту Галькайо.

Сомалійська республіка перестала існувати як єдина держава 1991 року з падінням диктаторського режиму Сіада Барре. Єдиною законною владою в країні міжнародне співтовариство визнає федеральний уряд, що контролює Могадішо й низку навколишніх районів.

Інші частини Сомалі знаходяться під контролем невизнаних державних утворень або є самоврядними територіями. У районах на півдні й північному сході Сомалі правлять місцеві клани та радикальні ісламські рухи, в тому числі пов’язані з Аль-Каїдою. Території на півночі і північному заході Сомалі контролює невизнана Республіка Сомаліленд.

Новинар