«Бхагавад-Гіту» врятували від звинувачень в екстремізмі

У російському місті Томську відмовлено прокуратурі в позові з питання про видання російськомовної версії коментованого давньоіндійського трактату.
Прокуратура Томська звернулася до суду в червні 2011 року за результатами перевірки діяльності організації «Томське товариство свідомості Крішни», яка проповідує індуїзм. Однією з книг, де це вчення роз’яснюється, і була російська коментована версія індійського трактату – книга «Бхагавад-Гіта як вона є», підготовлена ​​в 1960-х роках Бхактіведанта Свамі Прабхупади (засновником організації «Міжнародне товариство свідомості Крішни»).

Позов, який багато хто визнав спробою принизити права російських індуїстів, викликав хвилю різко негативних відгуків як з території Росії, так і з Індії. Зокрема, із заявою, в якому містилася настійне прохання вирішити конфлікт, нещодавно виступив міністр закордонних справ Індії Малайя Крішна.

Так чи інакше, у результаті Ленінський районний суд Томська не знайшов у книзі закликів до розпалювання релігійної ненависті та приниження гідності людини за ознаками статі, раси і національності – всього того, що, на думку прокуратури, містилося в індійській поемі. Слід зазначити, що трохи раніше працівники Кемеровського державного університету також провели аналіз книги і визнали її екстремістською.

Znaki