Книжкову премію The Guardian отримала книга про рак

Книга Сиддхартхи Мукерджі «Імператор хвороб» (The Emperor of Maladies) обійшла в списку чотири романи; робота Мукерджі була єдиним нон-фікшн-твором у шорт-листі Guardian first book award.

Дослідження Мукерджі прийнято називати «біографією»: автор відстежив історію страшної хвороби від перших можливих зафіксованих випадків, які датуються VI століттям до нашої ери, і до сьогодні. У книзі переплетені історичні, медичні та автобіографічні факти – часто Мукерджі звертається до особистого досвіду лікаря-онколога, згадуючи історії зі свого життя і з життів своїх пацієнтів.

У боротьбі за грошовий приз в 10 тисяч фунтів стерлінгів (близько 15 тисяч доларів) Мукерджі обійшов такі успішні романи останнього року, як «Підпорядкування» (Submission) Емі Уолдман, що розглянула проблему релігійної терпимості в Америці після 11 вересня, і «Піджін-інгліш» (Pigeon English) Стівена Кельмана, який потрапив у шорт-лист «Букера» цього року.

Зображення ракових клітин. Фото: tsn.ua

Судді відзначили, що Мукерджі вдалося неймовірним чином «олюднити» рак у своїй книзі; книгу охарактеризували як вкрай «помітну і оригінальну». Як стверджує сам автор, ідея написати «Імператора хвороб» народилася у нього після спілкування з пацієнтом з саркомою в 2004 році, який попросив доктора пояснити, з чим саме йому належить боротися – причому захотів не просто почути діагноз, але отримати більш розгорнуту характеристику того, що представляють собою ракові захворювання і як давно людям доводиться з ними стикатися. У 2005 році Мукерджі спробував оформити свої думки у вигляді статті, проте зрозумів, що обсяг матеріалу занадто великий для такої малої форми. На даний момент Мукерджі встиг отримати за «Імператора хвороб» Пулітцерівську премію в області нон-фікшн, а також потрапити до списку ста найвпливовіших людей 2011 року за версією журналу Time.

Znaki