Перед виборами в Росії з книгарень зникли неугодні владі книжки

Дві російські актуальні новинки, які щойно вийшли у видавництві «Ексмо», на полицях декількох великих книготорговельних точок надовго не затрималися.
Як повідомляє Газета.Ru з посиланням на оглядача журналу Forbes і співавтора книги «Операція «Єдина Росія» Іллю Жегулева, новинка, яка щойно вийшла в серії «Журналістське розслідування» видавництва «Ексмо», вже встигла зникнути з продажів, і замовлення на нові партії не надходили.

Згідно видавничої анотації, Жегулев спільно з кореспондентом газети «Ведомости» Людмилою Романовою написали «справжню історію «Єдиної Росії», що розказує про її появу на світ, про те, як вона перетворилася на «корпорацію» з видобутку влади та постамент для владної вертикалі». Автор зі своїх джерел отримав інформацію про те, що в петербурзьку мережу «Буквоїд» прийшов наказ зняти з продажів до 5 грудня (дня, наступного за виборами в Держдуму) не тільки «Операцію «Єдина Росія», але також книгу «Олексій Навальний – страх шахраїв і злодіїв» Костянтина Воронкова (випущена знову ж таки в «Ексмо»). Обидві новинки в минулі вихідні надійшли в продаж, а за кілька днів Жегулев не знайшов їх в асортименті онлайн-ритейлера «Озон» і книжкового магазину «Москва» на Тверській. Наразі книга Воронкова на складі інтернет-магазину з’явилася, а в оффлайн- і онлайн-підрозділах «Москви» знову доступні обидва потенційні бестселери.

Представники видавництва «Ексмо» повідомили, що нічого не знають про рішення книготорговців. Автори продовжують самі розслідувати ситуацію.

За матеріалами Pro-books