Пам’ятник на могилі Оскара Вайльда захистили від поцілунків

Пам’ятник на могилі Оскара Вайльда на кладовищі Пер-Лашез у Парижі накрили товстим захисним склом. Як повідомляє Agence France-Presse, це було зроблено для того, щоб позбавити скульптурну композицію від згубного впливу поцілунків шанувальниць письменника – за багато років пам’ятник покрився жиром від губної помади.

Над могилою Вайльда височить крилатий сфінкс з каменю роботи скульптора Джейкоба Епстайна. До 1985 року сфінкс знаходився в досить хорошому стані, проте потім його все частіше стали покривати графіті, і надгробок неодноразово чистили.

Агентство зазначає, що наприкінці 1990-х років шанувальники Вайльда заклали незвичайну традицію: вони стали цілувати надгробок, і за кілька років пам’ятник покрився шаром губної помади. І хоча барвник, що міститься в косметиці, із часом випаровується, жирова основа залишається на сфінксі досить помітною, а це погано позначається як на стані кам’яної статуї, так і на зовнішньому вигляді.

У результаті до 111-річчя від дня смерті Оскара Вайльда – 30 листопада 2011 року – сфінкса було вирішено обнести захисним скляним огородженням. Проект реалізований Ірландським культурним центром.

Оскар Вайльд помер у Парижі в 1900 році. Причиною смерті став менінгіт, що виник на тлі вушної інфекції. Письменника поховали на кладовищі Байо, однак через кілька років він був перепохований на Пер-Лашез. Щорічно на могилу письменника приїжджають тисячі його шанувальників з усього світу.

Lenta.ru