Відомий режисер підробляв почерк письменника Гамсуна та драматурга Ібсена

Норвезька економічна поліція Екокрім підозрює відомого колекціонера і режисера в підробці документів і почерків письменника Кнута Гамсуна і драматурга Хенріка Ібсена
Очікується, що справа 41-річного колекціонера, яка буде розглядатися в суді у квітні наступного року, стане унікальною не тільки для судової практики Норвегії, але і всієї Європи, повідомляє РИА Новости.

«Людина, яка є відомим колекціонером і режисером кіно, звинувачується у великому шахрайстві, пов’язаному перепродажем низки документів, що мають відношення до двох національних героїв Норвегії», – пишуть іноземні ЗМІ.

Співробітники Екокріма припускають, що колекціонерові вдалося обдурити навіть національну бібліотеку, яка заплатила за вісім об’єктів близько $ 118 тисяч.

«Нам добре знайомі випадки підробки творів мистецтва, але нам ніколи не зустрічалися випадки фальсифікації історичних документів у таких масштабах, як тут, в Норвегії», – сказав в одному з інтерв’ю представник відділу Екокріма Ханс Туре Хевіскеланд.

Серед об’єктів, які збирався продати колекціонер, фальшивий кишеньковий календар Кнута Гамсуна від 1943 року і бланк заяви про вступ до національних зборів, а також підроблені сторінки раніше невідомої п’єси Ібсена.

Розслідування тривало три роки.

Фокус