Російський слідчий комітет запідозрив Акуніна в екстремізмі

Слідчий комітет Росії не знайшов екстремістських висловлювань у романі “Весь світ театр” Григорія Чхартішвілі, що пише під псевдонімом Борис Акунін. Як повідомляє РИА Новости з посиланням на представника СК РФ, за результатами проведеної перевірки кримінальну справу вирішили не порушувати.

Раніше Борис Акунін у своєму блозі в LiveJournal повідомив про те, що директора видавництва “Захаров” Ірину Багат викликали на бесіду до Слідчого комітету у зв’язку зі скаргою якогось Воєводіна А.М. на екстремістські висловлювання в черговому романі про Ераста Фандоріна. За даними РІА Новини, Воєводін, який відбуває довічне ув’язнення, подав скаргу на письменника в прокуратуру Нижнього Новгорода.

Ірину Багат просили надати слідчим копію договору Чхартішвілі з видавництвом “Захаров”, а також компанією ВАТ “Ніжполіграф”, яка друкувала тираж роману. Також слідчі просили Багат повідомити їм контактні дані самого письменника “для подальших перевірочних заходів”.

Чхартішвілі в своєму блозі до подібних звинувачень поставився з іронією. На думку письменника, претензії Воєводіна стосувалися висловлювань одного з персонажів книги, розташованих на 177-й сторінці роману, рядках з 10 по 12. У коментарях до посту Акуніна один з читачів навів ці рядки: “Маса заперечував, що росіяни таких тонкощів не помітять, вони нездатні навіть відрізнити удон від соби. Він, звичайно, був правий”.

Як зазначив Акунін, він не вперше стикається з подібними скаргами на свою адресу. Раніше письменника намагалися притягти до відповідальності за “образу національної гідності корінного етносу Російської Федерації”. Однак Чхартішвілі переконав слідчих у тому, що думка, висловлена ​​персонажем книги може відрізнятися від позиції автора. Більш того, письменник заявляє про шанобливе ставлення зі свого боку до всіх народів, включаючи російський.

Роман “Весь світ театр”, випущений в 2009 році видавництвом “Захаров”, став тринадцятим у серії, присвяченої детективним пригод Ераста Фандоріна. Дії книги розгортаються в 1911 році в Москві.

З 1998 року Григорій Чхартішвілі випустив під псевдонімом Борис Акунін кілька десятків художніх творів.

Lenta.ru