Салман Рушді та Славой Жижек підтримали антикапіталістичний рух

Британський письменник Салман Рушді виступив на підтримку антикапіталістичного руху «Захопи Уолл-стріт», пише The Guardian. Він став одним із декількох сотень письменників, які об’єдналися в підтримці цього руху на спеціально створеному сайті OccupyWriters.

Окрім Рушді, «Захопи Уолл-стріт» підтримали такі відомі письменники, як Маргарет Етвуд, Ніл Гейман, Урсула Ле Гуїн і Майкл Каннінгем, а також лінгвіст Ноам Хомський. Всього на підтримку руху висловилося кілька сотень письменників з усього світу.

Деякі письменники написали нові твори на підтримку руху. Зокрема, на сайті можна прочитати два вірші лауреата Пулітцерівської премії Елі Уокер.

Акції «Захопи Уолл-стріт» почалися в Нью-Йорку 17 вересня 2011. Демонстрації були організовані канадською громадською організацією Adbusters, їх учасники виступають проти соціальної нерівності та влади корпорацій. Поступово демонстрації поширилися по всіх штатах Америки, а також почалися в інших країнах світу, у тому числі виступи проходили в Парижі, Берліні, Токіо, Сіднеї та багатьох інших містах.

Окрім письменників, «Захопи Уолл-стріт» підтримали словенський філософ і культуролог Славой Жижек, лауреат Нобелівської премії економіст Пол Кругман, група Radiohead та інші знаменитості.

Lenta.ru