Німецьку літературну премію одержав 57-річний дебютант, математик за освітою

Над своїм першим романом 57-річний Ойґен Руґе працював два десятиліття. І саме за цю книгу письменник отримав Німецьку літературну премію. Автобіографічний роман охоплює всю історію НДР.

 

За освітою Ойґен Руґе – математик, однак уже упродовж багатьох років працює як драматург і сценарист, перекладач з російської. Паралельно до основної роботи він писав книгу про історію своєї родини. Дуже простою, дотепною і цікавою мовою, як відгукуються критики про його дебютний роман «In Zeiten des abnehmenden Lichts» (назву можна перекласти як «В часи світла, що зникає»).

Три покоління родини Ойґена Руґе представлені в романі про «утопію соціалізму, про ту ціну, яку мусить платити кожен окремо за цю утопію, і про її поступове згасання». Саме так стисло описує зміст роману журі Німецької літературної премії. Як сюжет, так і літературне втілення  сподобалися журі, тому й рішення вручити Німецьку літературну премію Ойґену Руґе одностайно вітається.

Сам автор каже, що зміг почати писати й оприлюднити його тільки після смерті його діда з бабою і батьків. Хоча книга  «У часи світла, що зникає» – дебютна, її не можна назвати геть невідомою для літературних кіл Німеччини. За перші частини роману Руґе 2009 року отримав започатковану Ґюнтером Ґрассом премію імені Альфреда Дьобліна.

Німецьку літературну премію вважають своєрідною ниткою Аріадни в лабіринті новинок німецькомовної літератури. Загалом 198 літературних творів, які були оприлюднені з жовтня минулого року до вересня теперішнього, мали шанс отримати нагороду. До фіналу дійшли всього шість письменників. Грошовий еквівалент премії – 25 тисяч євро і лауреати оголошуються традиційно перед початком Франкфуртського книжкового ярмарку.

За матеріалами Dw-world