Британській драматург обурений поведінкою білоруських політиків

Знаменитий британський драматург Том Стоппард написав відкритий лист у виправні колонії номер 2 міста Бобруйська і номер 13 міста Глибоке, де відбувають ув’язнення опозиціонери Андрій Санніков і Дмитро Дашкевич.

«Після краху тоталітарних режимів не лише замовники, а й виконавці злочинних наказів несуть відповідальність за свої діяння. Дуже сподіваюся, що ви не дозволите втягнути себе в злодіяння, якими славиться режим останнього диктатора Європи Лукашенка», – говорить Стоппард в листі, адресованому начальникам обох виправних установ. Крім того, знаменитий драматург і сценарист заявив у листі, що він та інші люди, хто співчувають, уважно стежать за ситуацією і не дозволять завдати шкоди фізичному або психологічному здоров’ю опальних білоруських політиків.

Стоппард, автор п’єси «Розенкранц і Гільденстерн мертві» (і режисер її однойменній екранізації), а також сценарист «Бразилії», «Закоханого Шекспіра» і нещодавно запущеної у виробництво голлівудської екранізації «Анни Кареніної», – не єдиний західний діяч культури, який виражає відкриті протести проти режиму Олександра Лукашенка. Так, нещодавно посольство Білорусі в Лондоні пікетував актор Джуд Лоу, у відповідь на що йому заборонили в’їзд у країну.

Znaki