Італійського письменника за його роман уже шість років переслідує мафія

Італійський письменник Роберто Савіано, автор гучного бестселера про мафію «Ґоморра» (2006), отримав премію «За хоробрість» імені Гарольда Пінтера. Про це повідомляє італійське агентство ANSA.

Савіано, що написав роман про мафіозний клан «Каморра», який займається вимаганням грошей, після публікації роману почав отримувати погрози на свою адресу. Останні декілька років Савіано цілодобово охороняє італійська поліція, та незважаючи на це письменник продовжує виступати з викривальними заявами на адресу мафіозі. Остання книга Савіано, опублікована в березні, також присвячена мафії.

За книгою «Ґоморра», перекладеною майже 50 мовами, був знятий однойменний фільм, який отримав приз журі кінофестивалю в Каннах. Стрічка також була висунута на премію «Оскар» і отримала п’ять нагород Європейської кіноакадемії.

Савіано розділив премію імені Пінтера з британським драматургом Девідом Хейром. Хейр відзначив, що Савіано пішов на великий ризик, написавши такий роман, і висловив надію, що життя італійського письменника стане трохи легшим.

Нагорода «За хоробрість» була започаткована в 2009 році ПЕН-клубом, міжнародною асоціацією письменників, заснованою в Лондоні 1921 року.

За матеріалами lenta.ru