Українські письменники у списку претендентів на премію імені Хлєбникова

Оголошено короткий список премії «Послухайте», до якого увійшли двадцять російських та українських поетів.

Премія «Послухайте» імені Велимира Хлєбникова цього року буде вручена в Санкт-Петербурзі уже вдруге. У вівторок, 4 жовтня, був оприлюднений шорт-лист, до якого увійшли Олександр Раар (Санкт-Петербург), Арчет (Санкт-Петербург), Борис Большаков (Томськ), Вадим Паршин (Сафоново), Денис Безносов (Москва), Дмитро Адемін (Владивосток), Євген Мельник (Україна, Вінниця), Євген Петрушенко (Омськ), Ігор Антоновський (Санкт-Петербург), Марія Д’Еспуар (Рязань), Надія Дарійчук (Україна, Чернівці) і Ем Калінін (Череповець). До 9 листопада, коли відбудеться церемонія нагородження, членам журі належить вибрати лауреатів за допомогою відкритого голосування.

Як стверджують самі члени журі, важливою особливістю процесу визначення переможця стане опора виключно на особисті смакові відчуття. Найближчим часом на кожного з поетів, які потрапили в короткий список, буде складено досьє, у яке увійдуть два вірші, а також посилання на відеозаписи й інші свідчення творчої активності претендента. Члени журі будуть оцінювати авторів за десятибальною шкалою, із можливістю не дати кому-небудь жодного балу, а також не знайомитися з повним досьє, якщо перше враження від віршів буде зовсім безнадійно поганим.

У журі премії «Послухайте» цього року увійшли, зокрема, письменник Ілля Стогов, сценарист Юрій Арабов, телеведучий Олександр Друзь, поет Андрій Дементьєв, лауреати премії минулого року і багато інших. День нагородження лауреатів – 9 листопада – співпадає з днем ​​народження Хлєбникова; церемонія відбудеться в арт-кафе «Бродячий собака» в Санкт-Петербурзі. Крім п’яти переможців у п’яти основних номінаціях, з цього року один із лауреатів визначатися голосуванням користувачів мережі.

Znaki