Українські книги отримали нагороди на Ашхабадській книжковій виставці-ярмарку

На VI Міжнародній книжковій виставці-ярмарку «Книга – шлях  співробітництва та прогресу», яка проходила 23-25 вересня в столиці Туркменістану місті Ашхабад,  українські книги отримали нагороди в номінаціях «Найкращий художник» та «Дитяча книга».

Видання роману Ліни Костенко «Берестечко», ілюстроване відомим українським художником-графіком Сергієм Якутовичем, яке вийшло у видавництві «Либідь», було визнано найкращою ілюстрованою і художньо оформленою книжкою, представленою на виставці-ярмарку.

Книга, за словами директора видавництва «Либідь» Світлани Головко, справила неабияке враження і на учасників, і на відвідувачів виставки, а під час нагородження було відзначено, що ілюстрації складають ніби ще одну книгу в книзі, передаючи в образах зміст роману.  Варто зазначити, що саме видання творів поетеси, в тому числі нещодавно видана збірка поезій «Мадонна Перехресть», презентувалися на стенді видавництва «Либідь» на виставці-ярмарку.

Нагороду додому з Ашхабаду привезло також видавництво «Соло», яке спеціалізується на дитячій літературі. Робота харківських видавців – книга Олени Донської «Алисоведение или секреты страны Чудес», яка є літературною енциклопедією казки Льюіса Керолла «Аліса в  Задзеркаллі»,  була нагороджена дипломом ІІ ступеня в номінації «Дитяча книга».

Українська книга була представлена в Ашхабаті єдиною національною експозицією із майже 200 видань. Найбільшу зацікавленість відвідувачів виставки викликали видання для дітей, а також карти і атласи світу видавництва «Картографія», експозиція якого була найбільшою на національному стенді.

Українська делегація відвідала Посольство України в Туркменістані, де в присутності Надзвичайного та Повноважного Посла України в Туркменістані та Ісламській Республіці Афганістан Валентина Шевальова і представників української діаспори вітчизняні видавництва презентували свої нові видання.

По закінченню виставки-ярмарку частина книжок національної експозиції була передана Туркменській державній видавничій службі для поповнення місцевих бібліотек, а також Посольству України в Туркменістані для української школи та потреб української діаспори.

Держкомтелерадіо