У США зі шкільної програми виключили роман Муракамі

Роман “Норвезький ліс” японського письменника Харукі Муракамі прибрали зі списку літератури, рекомендованої до прочитання американським школярам на літніх канікулах.

Книгу виключили зі списку в шкільному окрузі Монро-Тауншип у штаті Нью-Джерсі. Це трапилося після того, як батьки направили скарги до ради зі шкільної освіти округу. На їхню думку, учням десятого класу не варто читати твір, у якому описується, як лесбіянки займаються сексом, повідомляє The Huffington Post.

В інтерв’ю Fox News представник ради із сімейних досліджень Пітер Спріг (Peter Sprigg) зазначив, що саме потрапляння книги до списку літератури пояснює, чому американці все рідше віддають своїх дітей у безкоштовні школи.

В американському видавництві Knopf, що випустило “Норвезький ліс”, зазначили, що розчаровані рішенням ради, яка вилучила такий “важливий художній твір”.

Роман “Норвезький ліс”, написаний Муракамі в 1987 році, розповідає про японця Тоору Ватанабе, що згадує про своє студентське життя у 1960-х роках. Одним із основних питань, які порушуються в книзі, є сексуальне життя людини.

Норвезький ліс є одним із найпопулярніших романів Муракамі. Тільки в Японії було продано 8,7 мільйона копій книги. Роман отримав безліч позитивних відгуків від критиків, його переклали на 40 мов світу і зняли по ньому фільм. Картину показали 2010 року на Венеціанському фестивалі.

Нагадаємо, що у 2010 році в Ізраїлі зі шкільної програми вилучили “Анну Кареніну” Льва Толстого й “Антигону” Софокла – у школах вважають, що ці твори не відповідають релігійному поняттю скромності.

“Кореспондент”