«Сині носи» на новий свій фестиваль сучасного мистецтва запросять поетів

Новосибірська арт-група «Сині носи» заснувала фестиваль сучасного мистецтва «Сині носи представляють», повідомляється на порталі «Тайга.Інфо». Перший фестиваль відбудеться з 6 по 8 вересня на декількох майданчиках – у Сибірському центрі сучасного мистецтва, кінотеатрі «Перемога», а також в Новосибірському міському драматичному театрі.

У фестивалі братимуть участь російські та зарубіжні художники, артисти і поети. Склад учасників визначають художники «Синіх носів» – В’ячеслав Мізін і Олександр Шабуров, одні з найяскравіших представників актуального мистецтва в Росії.

“Ера милосердя” – фото картини

Як зазначають організатори, головна функція фестивалю – освітньо-просвітницька. Завдання заходу полягає в тому, щоб познайомити жителів регіону з актуальними художниками в широкому сенсі слова.

Повністю програма фестивалю буде опублікована на сайті Сибірського центру сучасного мистецтва.
Група «Сині носи» зібралася в 1999 році, тоді ж художники почали співпрацювати з галереєю Марата Гельмана в Москві. Роботи Мізіна і Шабурова виставлялися на 50-й і 51-й Венеціанській бієнале. Група не раз стикалася з критикою влади – у 2007 році кілька робіт «Синіх носів» зняли з виставки «Соц-арт: політичне мистецтво в Росії з 1972 року», які переїхали з Державної Третьяковської галереї до Парижу. Колишній міністр культуриАлександр Соколов назвав проект «порнографічним», зазначивши, що в нього потрапили «еротичні картинки» і «поцілунок міліціонерів» (йшлося про твір «Синіх носів» «Ера милосердя»). У Києві ці роботи виставлялися в PinchukArtCentre.

 

За матеріалами «Лента. Ру»