Музей Анни Ахматової видасть фотолітопис Йосипа Бродського

Петербурзький музей Анни Ахматової у Фонтанному домі видасть фотолітопис, присвячений поету Йосипу Бродському. У виданні будуть опубліковані рідкісні документи, а також фотографії, які раніше не друкувалися.

Музей одержав фотографії, записні книжки та особисті речі Бродського від його двоюрідного брата – Михайла Руткіса. Частина цих матеріалів уже експонувалася на виставці, влаштованій музеєм Ахматової у 2008 році.

Більша частина знімків, які ввійдуть до книги, датується 1940-1972 роками. Завдяки архівним матеріалам співробітникам музею вдалося відновити деякі деталі біографії Бродського, наприклад, точне місце його народження – Литовська вулиця в Ленінграді, будинок номер два.

У розпорядженні музею виявилася ощадкнижка Бродського, а також відповідь одного з видавництв, що відмовилося публікувати його вірші: «Редакція дуже уважно ознайомилася з вашими віршами «Робоча абетка». На жаль, ми нічим не можемо вас порадувати. Ваші вірші не можуть бути прийняті… Причина – у явній поетичній неспроможності ваших віршів».

Крім того, до музею потрапили папери матері поета – Марії Вольперт, зокрема, довідка про евакуацію із блокадного Ленінграда. З неї випливає, що Йосип Бродський залишив місто разом з матір’ю в грудні 1941 року, а не у квітні 1942-го, як вважалося раніше.

Надалі музей Анни Ахматової передасть матеріали в музей Бродського в дохідному домі Мурузи, де поет жив з 1955 по 1972 роки. Коли саме там відкриється музей, не відомо. Зараз влада Санкт-Петербурга вирішує питання з розселенням комунальної квартири поета.

У Музеї Анни Ахматової у Фонтанному домі є американський кабінет Йосипа Бродського. У 2003 році вдова поета Марія Бродська і Фонд спадкоємного майна Бродського передали музею речі поета з його будинку в американському місті Саут-Хедлі.

ukranews.com