У Туреччині процвітає цензура

Видавці стверджують, що некомпетентні цензори зазіхають на їхню свободу самовираження.

Раніше комісія з десяти осіб, яка, як з’ясувалося, і служить в Туреччині останньою інстанцією щодо публікації тієї чи іншої літератури, вже висловила невдоволення книгою героя біт-покоління Вільяма Берроуза «М’яка машина» і романом популярного контркультурного письменника і автора «Бійцівського клубу» Чака Паланіка «Снафф». Позови, які стосуються роману «Снафф» ще не розв’язані, а перша частина «Нова-трилогії» Берроуза вже була офіційно заборонена як аморальна, порнографічна і антигромадська.

Черговій забороні піддався журнал коміксів під назвою «Harakiri»: як заявила комісія (її офіційна назва – The Board to Protect Minors from Harmful Publications), комікси, що містяться там, оспівують «позашлюбні статеві відносини», а також одночасно «лінь і авантюризм». М.К. Перкер, турок за походженням і засновник журналу, який співпрацював з New York Times і Wall Street Journal, заявив у відповідь, що комікси «оспівують тільки одне – читання, більш нічого». Також він разом з іншими турецькими письменниками та громадськими діячами висловив сумнів у тому, що комісія, куди, крім іншого, входять економіст і фахівець із сільського господарства, лікар, імам і психолог, дійсно компетентна в питаннях сучасної літератури.

За рішенням комісії журнал «Harakiri» дозволено продавати в чорній поліетиленовій обгортці – таким чином він ставиться в один ряд із порножурналами. Це обурює Перкера, який стверджує, що не можна так поводитися з журналом коміксів, «кожен малюнок в якому є витвором мистецтва».

znaki.fm

  • у Туреччині 😉

    • Drug_chytacha

      Дякуємо за уважність!)