Музейний лист Байрона виявився підробкою

 

У колекції Національного історичного парку в Моррістауне, в штаті Нью-Джерсі, більше 50 років зберігалося фальшивий лист поета Джорджа Гордона Байрона. Про це повідомляє Associated Press.

Музей Нью-Джерсі отримав лист, який, як передбачалося, було написано в 1822 році Байроном, у подарунок від одного банкіра і колекціонера. Документ вважався одним з найцінніших примірників музейної колекції.

Як повідомляє NJ.com, останні 25 років лист знаходився в музейному сховищі, проте цього року він був переданий до університету Дрю, де відбудеться велика виставка про Байрона.

В університеті вирішили перевірити лист, звернувшись за консультаціями до експерта з Нью-Йоркської публічної бібліотеки. За результатами експертизи з’ясувалося, що лист, нібито адресований капітану Джону Хею, не має жодної цінності. Автор листа, який було написано через 50 років після смерті поета, у 1824 році, не відомий.

Між інщим, в університеті Дрю не виключають, що підробка все одно буде представлена ​​на виставці, щоб познайомити з нею студентів.

Листи англійського поета-романтика представляють велику цінність. У 2009 році на аукціоні Sotheby’s 15 неопублікованих листів Байрона були продані за рекордну суму в 458,8 тисячі доларів.

lenta.ru