Суд оштрафував The Daily Telegraph за помилки в рецензії

Високий суд Лондона задовольнив позов Сари Торнтон (Sarah Thornton) до газети The Daily Telegraph і постановив стягнути з видання 65 тисяч фунтів стерлінгів. Як йдеться у статті самій The Daily Telegraph, позов стосувався помилок, допущених рецензентом видання Лінн Барбер (Lynn Barber) в рецензії на книгу Торнтон.

У 2008 році Торнтон випустила книгу «Сім днів у світі мистецтва» (Seven Days in the Art World). У цій книзі говорилося, що для її написання Торнтон зробила інтерв’ю з 250 людьми мистецтва, у тому числі і з Лінн Барбер. У свою чергу, Барбер у своїй рецензії зазначила, що такого інтерв’ю не було.

Після цього Торнтон відразу ж поскаржилася на видання, звинувативши Барбер у навмисній брехні. Проте, The Daily Telegraph не стала змінювати статтю – на сайті газети вона була доступна в первісному вигляді до березня 2009 року. У квітні того ж року The Daily Telegraph вибачилася перед Торнтон, а у вересні 2009 року випустила спростування слів Барбер – як у друкованій версії, так і в онлайні.

Тим не менш, Торнтон виявилася незадоволена таким рішенням, адже довгий час рецензія Барбер була доступна на сайті The Daily Telegraph. В результаті їй довелося в суді доводити, що інтерв’ю все-таки було – ще в 2006 році, за два роки до виходу книги. Воно було зроблено Торнтон по телефону.

Суд ухвалив, що Барбер знала про це інтерв’ю, коли писала цю статтю. Таким чином, вона спеціально ввела читачів в оману.

У The Daily Telegraph з таким рішенням суду не погодилися і заявили, що мають намір подати апеляцію. У виданні вважають, що в статті Барбер не було злого умислу.

lenta.ru