Письменник Лі Чайлд визнаний автором кращого детектива

Письменнику на ім’я Лі Чайлд дістався приз Theakston’s Old Peculiar – пивної марки, яка з 2005 року спонсорує спеціальний приз за кращий детективний роман року.
Англійський письменник найбільш відомий завдяки циклу романів про колишньому військовому поліцейському Джека Річер – перша книга серії, «Поверх смерті», вийшла в 1997 році і відразу ж стала успішною. Нагороди удостоїлася чотирнадцята книга найуспішнішого циклу Чайлда – «61 година» (61 Hours). Це одна з двох книг про Річер, що вийшли в 2010 році, – другою стала «Те, заради чого варто вмирати» (Worth Dying For).
Церемонія нагородження переможця відбулася  21 липня. Лі Чайлд зазначив, що отримати нагороду для нього «вкрай важливо», і що, коли він працював над «61 годиною», він відразу зрозумів, що книга вийде вдалою. Член журі конкурсу, письменниця детективного жанру Дреда Сей Мітчелл, заявила, що роман Чайлда «служить усім уроком побудови сюжету трилера … Нескладно стати не таким свіжим, трохи більш передбачуваним, коли пишеш свою чотирнадцяту книгу, однак він [Чайлд] блискуче зміг повернутися в форму».

За сюжетом роману, Річер опиняється в нетипових для себе обставинах – він затриманий поліцією під час подорожі по Сполучених Штатах без документів і грошей. Як сказала Мітчелл, незвичайні умови допомогли глибше зрозуміти психологію героя – «ми дійсно йому співпереживаємо, відчуваємо його емоції, його біль

». Крім того, Чайлд вперше в серії залишив у книзі відкриту кінцівку – це перший роман про Річер, що завершується фразою «To be continued».
Лі Чайлд також зазначив, як приємно йому було отримувати нагороду в присутності Філліс Дороті Джеймс – 91-річної письменниці, якій було вручено спеціальну нагороду Theakston’s Old Peculiar за вклад у детективний жанр.

 znaki.fm