У США популярна гра у квідич з книг про Гаррі Поттера

Квідич – гра, придумана автором епопеї про хлопчика-чарівника Гаррі Поттера Джоан Роулінг – стає все більш популярною в американських коледжах, зазначають ЗМІ.

У квідич у романах Роулінг грають учні школи чарівників Хогвартс. Згідно з правилами гри, на полі б’ються дві команди, по 7 осіб у кожній.

Команди літають на мітлах над овальним ігровим полем з воротами у вигляді трьох круглих кілець з двох сторін. Кожен гол, забитий в одне з кілець команди-суперниці, приносить 10 очок.

Мета гри – набрати якомога більше очок до закінчення гри. Гра закінчується затриманням ловцем однієї з команд снітча, тому може тривати необмежений час.

«Маглам», як чарівники називають людей, зрозуміло, довелося адаптувати правила гри під своє невміння літати.

Варіацій Маглівського квідичу досить багато, в деяких з них мітли відсутні зовсім, «загоничі» використовують тенісні ракетки, а як снітч, який у книгах так добре ловив Гаррі Поттер, виступає тенісний м’ячик.

Проте, найбільш «ортодоксальні» шанувальники епопеї Роулінг з мітлами не розлучаються: оскільки їм не дано літати на них, вони з ними бігають полем.

За словами майбутнього журналіста і віце-президента клубу з квідичу університету штату Огайо Енді Хендріксона, зараз в Сполучених Штатах існує більш ніж 200 офіційно зареєстрованих команд.

«Наша гра – суміш регбі, вибивалів і салочок», – пояснив суть гри один з гравців команди університету Огайо. Його слова цитує університетська газета Lantern.

Команди часто використовують кольори команд факультетів школи Хогвартс: зелений, жовтий, червоний і синій. Фотострічку, яка ілюструє різні змагання з квідичу в американських коледжах, опублікував у четвер на своєму сайті телеканал CNN.

Популярність романів про Гаррі Поттера в США можна порівняти з їх популярністю на батьківщині Роулінг – у Великобританії. У четвер це підтвердила і перша леді США Мішель Обама.

Вона відвідала військову базу в Вірджинії-біч і, зокрема, відкрила показ другого фільму про Гаррі Поттера «Гаррі Поттер і дари смерті».

«Я дуже хочу подякувати кінокомпанії Warner Brothers за організацію сьогоднішнього перегляду «Гаррі Поттер і дарів смерті». Скільки серед вас фанатів Гаррі Поттера? Скільки з вас прочитали всі книжки та подивилися всі фільми?», – запитала Обама, звернувшись до військовослужбовців.

«Правильно, – продовжила вона у відповідь на оплески. – Значить, у вас все так же, як у президента і моїх доньок. Вони вже подивилися фільм».

Раніше повідомлялося, що останній Гаррі Поттер з рекордними зборами очолив американський прокат.

УНІАН