Донька Вільяма Голдінга розказала про своє «важке дитинство»

Спогади Джуді Голдінг вийшли до сторіччя народження її батька, видатного прозаїка і лауреата Нобелівської премії.
Джуді – зараз професійна актриса у віці 66 років – поділилася несподіваними спогадами  про свого батька, автора загальновизнаного шедевра про жорстокість людської природи – «Володар мух». За її словами, у Голдінга поєднувалися дві людини – один був прекрасним батьком, з яким було весело проводити час, другий був здатний на жорстокість по відношенню до власних дітей. «Я весь час намагаюся зібрати цей образ воєдино… добрий, люблячий чоловік, якого я обожнювала, і байдужий, іноді егоцентричний, іноді жорстокий чоловік, який налягав на випивку, який міг бути нещадним, зарозумілим, презирливим, бездушним. Це важко», – пише Джуді Голдінг.
За її словами, вона довго не наважувалася розповісти «правду про свого батька». Джуді Голдінг заявляє, що її книга просякнута «люттю», і уточнює, що назва мемуарів – Children of Lovers – відсилає до відомої приказки про те, що діти закоханих ростуть сиротами. За її словами, надзвичайна близькість Голдінга і його дружини Енн привела до того, що Джуді і її брат Девід відчували себе самотніми.
З іншого боку, Джуді Голдінг згадала свого батька із зовсім іншого боку – наприклад, вона говорить про дотепність Голдінга, який смішив її буквально до кольок у животі. Як заявила Джуді, вона любила свого батька і для неї багато значить згадувати про нього і розповідати історії, пов’язані з ним.