До 50-ліття «Заводного апельсину» ставлять мюзікл із піснями самого Берджесса

Цього разу у постановці будуть використовуватися раніше невідомі пісні, написані самим автором знаменитого роману Ентоні Берджесс.
Прем’єра мюзиклу на основі «Заводного апельсину», робота над яким розпочалася вже зараз, відбудеться наступного року в Манчестері. Як стало відомо, сам Берджесс почав працювати над сценічною версією своєї найвідомішої книги приблизно через десять років після того, як в 1971 році вийшла на екрани її гучна екранізація авторства Стенлі Кубрика. За словами дослідника спадщини письменника доктора Ендрю Бісуелла, «Берджесс хотів розробити свою власну сценічну адаптацію через довгий час після того, як вийшов фільм Кубрика, щоб знову заявити про свої права на цю історію». Прем’єра мюзиклу , дійсно, відбулася в 1990 році, ще за життя письменника – проте написані ним музичні номери в нього не увійшли. Замість них були використані пісні, написані Боно і Еджем з U2.
Пісні Берджесса, раніше не виконувалися публічно, за словами Бісуелла, зовсім не витримані в тому ж тоні похмурому, що і оригінальна книга – вони «досить сильно схожі на пісеньки з ” Вестсайдської історії” і, очевидно, написані під впливом». Наприклад, як повідомив Бісуелл, весела пісня супроводжує епізод, в якому співкамерники до смерті забивають ув’язненого, що радикально змінює його настрій у порівнянні з тим, що ми бачимо у фільмі Кубрика. Нагадаємо, що самі герої Берджесса, за книгою, не дуже любили жалували поп-мелодії – головний герой «Апельсину» Алекс, лідер банди підлітків, любив класичну музику, особливо 9-ту симфонію Бетховена.

Виконання пісень Берджесса буде приурочено до п’ятдесятої річниці виходу роману, що вийшов друком у 1962 році. Крім цього, в Манчестері відбудуться і інші пов’язані з ним заходи – конференція, кінопоказ і прем’єра ще одного мюзиклу, написаного Едом Дюранте і Фредом Карлом.