50 тисяч доларів за роман на івриті

Письменник Сайєд Кашуа отримав премію в 50 тисяч доларів за роман на івриті «Друга особа однини» (Second Person Singular), випущений видавництвом Keter Books. Крім письменницької діяльності, Кашуа відомий як колумніст для журналу Haaretz – на який працює і другий лауреат, Омрі Херцог, який отримав приз у розмірі 15 тисяч за свої досягнення на ниві літературної критики.

Журі відзначило роман Кашуа за «привабливий і сатиричний погляд на ситуацію в Ізраїлі і на арабо-ізраїльську ментальність – тему, яку дуже рідко зачіпає єврейська література». Книга розповідає про декількох героїв арабської національності, які виросли в селі, а потім вирушили у велике місто за освітою і реалізацією як складової єврейської спільноти. Письменник, який зазначив, що за кілька днів до вручення призу у нього народився син, сказав, що подумує назвати його Бернстайном, і що він «лякаюче щасливий» через всі приємні речі, які з ним сталися.

Омрі Херцог був особливо відзначений за три рецензії – на романи Йорам Каньюка, Урі Орлева і Арі Ейтана. Так, книга Каньюка «Останній єврей» була перевидана вперше після 28-річної перерви – як зазначило журі, у своїй статті Херцог зміг ефективно помістити її в сучасний контекст і зацікавити читача можливістю перечитати роман. Сам лауреат сказав, що завжди вважав надзвичайно вдалою ідею вручення Премії Бернстайна як письменникам, так і літературним критикам, і висловив подяку журі.

Премія Бернстайна вручається з 1978 року молодим літераторам у віці не старше 50 років. Це друга за значенням літературна премія в Ізраїлі після Премії Сапіра (Sapir Prize for Literature).

znaki.fm