Дитячі вірші Бродського вперше публікують окремою книгою

Уже видано окремою книгою текст «Балади про маленького буксира», а в серпні очікується видання збірки дитячої поезії нобелівського лауреата Бродського під назвою «Слон і Маруська».
«Балада про маленького буксира» – один з віршів опального поета, офіційно опублікований у СРСР: у 1962 році його надрукував дитячий журнал «Ватра». Цей вірш став першою офіційною публікацією поета в Радянському Союзі взагалі. Зараз «Балада» вийшла окремою книгою, з ілюстраціями художника і мультиплікатора Ігоря Олейнікова – лауреата Болонської книжкової виставки, автора ілюстрацій до більш ніж сорока дитячих книг. Книгу випустило видавництво «Азбука-Аттікус».

«Слон і Маруська» – перша збірка дитячих віршів Йосипа Бродського; раніше їх можна було знайти тільки в журнальних публікаціях, причому нерідко під цензурою або в скороченні. Ілюстрації до цього видання підготує художник Ігор Ганзенко. Доля Бродського як дитячого письменника типова для радянської літератури і повторює більш ранні випадки з Данилом Хармсом або Миколою Заболоцьким – не маючи можливості публікувати «серйозні» речі, письменник для офіційної влади ставав автором для дітей і перекладачем, у цих галузях, контроль за якими був трохи м’якшим, можна було реалізуватися. Як стверджує дослідник дитячої творчості поета Яша Клоц, більшість віршів Бродського написані самим легким для дитячого сприйняття розміром (двоскладовим хореєм) і відрізняються умінням «дивитися на світ очима дитини».

znaki.fm