Літературний туризм: посмертна репутація Байрона он-лайн

Майже на двісті років канула в небуття книга, у яку вісімсот найважливіших людей епохи написали посвячення поетові, але тепер її зможе почитати кожен.

 

Як відомо, лорд Байрон, видатний англійський поет-романтик, помер 19 квітня 1824 від лихоманки. Протягом десяти років з його смерті, аж до 1834 року, близько восьмиста людей внесли роздуми про свого геніального сучасника в спеціальну книгу, яка після цього залишилася на зберіганні в архіві родини Байрона в Ноттінгемширі. Серед тих, хто написав свої посвяти, – «батько американської літератури» Вашингтон Ірвінг, ірландський класик Томас Мур, майбутній президент США Мартін Ван Бюрен, наполеонівський генерал Франсуа Лаллеман. Куди книга пропала через деякий час після цього, невідомо.

 

У 2008 році книга нарешті знайшлася, але ніхто не звернув на неї особливої ​​уваги – вона була продана на ярмарку за 35 доларів. Покупець, Мерілін Солана, досліджувала книгу, оцінила її значення і зв’язалася з Національною бібліотекою Шотландії, де зберігається найбільший архів документів і матеріалів, пов’язаних з життям і творчістю Байрона. Солана віддала книгу в дар бібліотеці, яка, в свою чергу, анонсувала можливість у найближчий час переглянути відскановані фрагменти з рукопису он-лайн. Як відзначили представники бібліотеки, книга дає безцінні відомості про посмертну репутацію Байрона серед сучасників і цілком може стати об’єктом літературного туризму.

znaki.fm