Російський читач отримає 100 тисяч рублів через цензуру екстремізму

На видавництво «Терра» подав до суду читач, який не зміг купити том, заборонений судовим рішенням.

Нагадаємо, що «Велика енциклопедія Терра» – масштабний проект видавництва, що вже здійснив репринтне видання класичного «Словника Брокгауза і Ефрона». Енциклопедія складається з 62 томів, які писалися з 2000 року і були випущені одночасно в кінці 2005 року.

Незважаючи на суспільне і офіційне визнання проекту, він став причиною вже кількох програних видавництвом судових процесів. Так, у грудні 2010 року «Терра» заплатила 100 тисяч рублів читачеві, який виявив у куплених книгах більше 260 помилок, від орфографічних до фактологічних; у ході цього процесу енциклопедія була визнана не відповідною стандартам довідкового видання.

Ще більш серйозним стало звинувачення, що надійшло в березні 2010 року від Уповноваженого з прав людини в Чеченській республіці Нурді Нухажіева, в якому статті про Чечню і чеченців були названі провокаційними, що не відповідають принципу історизму і заснованими на негативних стереотипах про чеченський народ. У результаті стаття «Чеченська Республіка» була визнана в суді екстремістською, і, як наслідок, 58-й том енциклопедії, в який вона увійшла, був повністю вилучений з продажу і з бібліотек, а також увійшов до федерального списку екстремістських матеріалів.

Це, в свою чергу, призвело до того, що москвич на прізвище Яшенков подав на видавництво до суду на тій підставі, що, замовивши по пошті повну енциклопедію, він не отримав того самого 58-го тому. Суд підтримав його вимоги і постановив, що «Терра» повинна заплатити йому відшкодування морального і матеріального збитку в розмірі 100 тис. рублів.

znaki.fm