12 липня виходить новий роман «сучасного Толкієна»

Це буде п’ята частина семитомного циклу «Пісня льоду і полум’я».

У 2005 році в рецензії на одну з частин цієї самої «Пісні» Джорджа Р. Р. Мартіна назвали «сучасним Толкієном», і це прізвисько прижилося. Американський письменник і сам вважає себе в першу чергу спадкоємцем автора «Володаря кілець» і критично ставиться до більшої частини сучасного фентезі.

Новий роман Мартіна має назву «Танець з драконами» і продовжує довгий сюжет попередніх частин «Пісні», що оповідають про боротьбу за владу на континенті Вестерос між як мінімум сімома ворогуючими угрупуваннями. Критики відзначають масштабність задуму Мартіна, сміливу для жанру реалістичну мову, глибоке опрацювання сюжетних ліній, кожна з яких йде у своєму власному ритмі і взаємодіє з іншими, проте цей самий факт послужить перешкодою тим, хто вирішить почати знайомство з творчістю Мартіна із «Танцю з драконами», оскільки в хитросплетіння фентезійного сюжету буде складно вникнути без знайомства з усіма попередніми книгами циклу, починаючи з першої, що вийшла у 1996 році, яка має назву «Ігри престолів». Остання, нагадаємо, стала основою для популярних настільних і рольових ігор.

Дата виходу у світ «Танцю з драконами» постійно переносилася. Мартін кілька разів анонсував закінчення роботи над книгою, перші такі анонси належать до 2006 і 2009 років. Робота над рукописом була закінчена в грудні 2010 року. Книгу в США випустить видавництво Bantam Spectra.

znaki.fm