Продається паспорт Джеймса Джойса!


Паспорт Джеймса Джойса виставили на аукціон Sotheby’s, пише The Daily Telegraph. За оцінками представників аукціонного дому, від продажу лота буде виручено не менше 70 тисяч фунтів стерлінгів (майже 78 тисяч євро). Торги відбудуться 14 липня в Лондоні.

Документ був виданий Джойсу в серпні 1915 року в британському консульстві в Цюріху. Крім фотографії самого письменника, в паспорт також був вклеєний знімок його майбутньої дружини Нори Барнакл і двох дітей пари, Джорджа і Люсії. При цьому Нора була вписана в документ як дружина Джеймса Джойса, тоді як насправді пара офіційно одружилася в 1931 році.

Фотографії Джойса і Барнакл супроводжено описами зовнішності обох. Так, Джойс описаний як 33-річний чоловік зі «звичайним» чолом, носом і ротом, округлим підборіддям, блакитними очима і темним волоссям. У записах біля знімку Нори йдеться про те, що у неї пряме підборіддя, сірі очі і темне волосся.

Також у паспорті Джойса можна знайти відмітки про його подорожі Європою (Цюріх, Париж, Лондон, Локарно). За словами представника Sotheby’s, особливу цінність паспорту надає та обставина, що він був виданий і діяв у той період, коли Джеймс Джойс працював над романом «Улісс».

Джойс почав писати «Улісс», що розповідає про один день – 16 червня 1904 року – із життя дублінця Леопольда Блума, незабаром після приїзду до Цюріха. Робота над романом йшла сім років; уперше повністю він був виданий у Франції в 1922 році.

www.lenta.ru