Ден Браун очолив книжковий «антирейтинг» благодійних магазинів

Твори автора «Коду да Вінчі» Дена Брауна третій рік залишаються такими, що найбільш часто здаються в магазини благодійної організації Oxfam у Великобританії.

Романи Стефані Майєр про вампірів-вегетаріанців і підліткові закоханості хоч і стали бестселерами по всьому світу, але британські читачі не дуже охоче тримають їх у себе вдома. І «Сутінки» з усіма своїми продовженнями також увійшли до п’ятірки назв, які найчастіше виявляються на полицях магазинів Oxfam – Майєр на четвертому місці. Між Брауном і Майєр – шотландський автор популярних детективів Іен Ренкін і ведучий телевізійного шоу Top Gear Джеремі Кларксон.

Нерідко читачі віддають благодійній організації і численні творіння американського творця жахів Стівена Кінга і любовні романи Джекі Коллінз. Цікаво, що ті ж імена – і у списку книг, які користуються популярністю у тих, хто не здає книги, а купує їх, відзначають в Oxfam. Тут Стефані Майєр і Ден Браун програли шведському автору детективів Стігу Ларссону і Софі Кінеселла, автору серії книг про шопоголіка, – зате обійшли сера Террі Пратчетта і саму Джоан Роулінг.

«Ми дуже вдячні тим, хто здає книги в наші магазини, – прокоментував директор з продажу Oxfam Девід Маккалоу. – Кумедно бачити, як щороку змінюються уподобання читачів. Стефані Майєр, наприклад, цього року і в рейтингу таких книг, що найбільш часто здаються і часто купуються – на одному і тому ж четвертому місці».

Представник організації дякує не випадково: в Oxfam відзначають, що на гроші від продажу всього лише двох книг можна забезпечити денний домашній догляд за одним хворим на ВІЛ / СНІД у Південній Африці, продаж трьох книг спонсорує десятиденний раціон для однієї сім’ї в надзвичайних ситуаціях, на кошти від продажу п’яти книг можна придбати мобільний телефон для зв’язку з медиками «швидкої допомоги» в Гані… І так далі. Під час книжкового фестивалю, який проводиться до 17 липня, Oxfam розраховує отримати чималу підтримку: торік таким чином вдалося заробити 400 тисяч фунтів стерлінгів від продажу старих книг.

Автори, що найбільше здаються (у дужках – позиція у минулого року):

1 Ден Браун (1)

2 Іен Ренкін (2)

3 Джеремі Кларксон (8)

4 Стефані Майєр (новачок)

5 Олександр Маккол Сміт (4)

6 Стівен Кінг (новачок)

7 Меві Бінчі (9)

8 Джеймс Паттерсон (новачок)

9 Джоан Роулінг (7)

10 Джекі Коллінз (новачок)

Рейтинг бестселерів Oxfam:

1 Стіг Ларссон (2)

Софі Кінселла (новачок)

3 Ден Браун (10)

4 Стефані Майєр (4)

4 Террі Пратчетт (8)

6 Джоан Роулінг (3)

7 Міллз і Бун (новачок)

8 Джоанна Троллоп (новачок)

9 Олександр Маккол Сміт (новачок)

10 Джеймс Паттерсон (7)

The Guardian