Подробиці про «Російський Букер» цього року: 600 тисяч рублів та 1 грудня

Цього року буде вибрана «книга десятиліття», проте не відбудеться стандартний вибір кращого роману року через тривалі пошуки спонсорів.

Зрештою, спонсором ювілейного «Букера» стала «Російська корпорація засобів зв’язку», яка вже не перший рік спонсорує «Студентського Букера» –  з 2004 року додаткову премію журі студентів і аспірантів. Сам «Російський Букер», нагадаємо, існує з 1992 року, і 2011 рік став першим, коли сам факт проведення церемонії опинився під загрозою.

Про рішення організаторів премії провести ювілейний вибір було відомо раніше, проте тільки зараз були оприлюднені подробиці організації конкурсу «Букера десятиліття». У список номінантів на роман десятиліття входять всі учасники шорт-листів номінантів минулих років, з яких обиратимуть всі учасники журі премії за 2001-2010 роки. У результаті першого туру голосування за кількістю отриманих балів будуть обрані п’ять книг, після чого, буде проведено голосування між ними, щоб визначити переможця. У разі рівності голосів між переможцями (причому після другого, а також додаткового, передбаченого на такий випадок третього турів) премія в 600 тисяч рублів буде розділена між ними. Буде проведено також ювілейний «Студентський Букер».

Церемонія вручення нагороди відбудеться 1 грудня. Зі списком претендентів на звання роману десятиліття можна ознайомитися на офіційному сайті нагороди.

znaki.fm