Знаменитий режисер Херцог порадив п’ять книг для читання

У рамках Московського міжнародного кінофестивалю в Москві дав закритий майстер-клас Вернер Херцог – одна з найбільш великих постатей авторського кіно XX століття, автор «Фіцкарральдо» і «Войцека». Окрім того, у рамках своєї лекції Херцога попросили назвати п’ять книг, які він усім рекомендує.

У список режисера потрапили «Георгіки» Вергілія, «Недовге щастя Френсіса Макомбера» Ернеста Хемінгуея, «Гаргантюа і Пантагрюель» Франсуа Рабле, «Правдива історія завоювання Нової Іспанії» Берналя Діаса дель Кастільо (праця іспанського конкістадора про своє життя і завоювання Америки взагалі) і «Старша Едда» (збірка давньоісландських пісень про богів). Як сказав Херцог, у своїй кіношколі він також дає студентам списки для обов’язкового читання, в яких «Георгіки» обов’язково знаходяться на першому місці. Режисер охарактеризував землеробський епос Вергілія як «найбільшу поему видатного поета» і розповів, як розуміння античним поетом природи допомогло йому, наприклад, показати в одному з своїх фільмів красу Антарктики.

Між іншим, на тому ж майстер-класі, Херцог багато говорив про користь постійного читання, згадав, що кіно він практично не дивиться – максимум два-три фільми на рік.

znaki.fm