В Іспанії вкрали перший у світі путівник XII століття

В Іспанії вкрадений оригінал ілюмінованих рукописів XII століття «Кодекс Калікста», що зберігався в Соборі святого Якова в місті Сантьяго-де-Компостела, пише El Pais. Цей рукопис, автором якого вважається секретар Папи Калікста II Аймерік Піко, містить рекомендації для пілігримів і по суті є першим у світі путівником.

Імовірно, крадіжка була здійснена ще ввечері 3 липня, проте пропажа книги була виявлена тільки 5 липня. Книга зберігалася в спеціальному сейфі в архіві церкви, оснащеному системою безпеки і п’ятьма камерами відеоспостереження. Дивно, що сейф із книгою не потрапляв у поле зору жодної з них.

Крадіжку «Кодексу Калікста» вже назвали найсерйознішою втратою культурної спадщини Іспанії. Окрім рукопису, з архіву нічого не було вкрадено, тому передбачається, що крадіжка була здійснена за замовленням. На даний момент поліція не має у своєму розпорядженні ніяких даних про викрадачів.

«Кодекс Калікста» складається з п’яти книг і двох додатків на 225 пергаментних аркушах. Книга містить інформацію про Шлях святого Якова – знаменитої дороги, по якій прочани йшли до могили апостола Якова в Сантьяго-де-Компостела. До неї включені як безпосередньо вказівки шляху, так і опис звичок місцевих жителів, поради щодо місць для ночівлі, та інша корисна інформація.

Оригінал «Кодексу Калікста» ретельно оберігали – він витягувався з сейфа тільки в особливих випадках. Фахівці, яким книга була необхідна для роботи, отримували доступ тільки до точної копії «Кодексу», що зберігається в музеї Собору святого Якова.

www.lenta.ru