ФБР та самогубство Хемінгуея

Письменник і лауреат Нобелівської премії Хемінгуей покінчив життя самогубством 2 липня 1961, п’ятдесят років тому.У присвяченій пам’яті письменника статті в New York Times його близький друг Аарон Едвард Хотчнер згадав про раніше невідомий мотив, який міг вплинути на самогубство письменника. За твердженням Хотчнера, через зв’язки з Кубою Хемінгуей перебував під постійним наглядом ФБР, яким у ті роки керував Джон Едвар Гувер, чию постать прихильники теорії змови також постійно пов’язують із убивством президента Кеннеді. Як відомо, загальноприйнята версія пов’язує загибель письменника з численними хворобами, якими він страждав в останні роки життя, лікуванням електросудомною терапією, якій він піддавався, і депресією.

Хотчнер поділився спогадами про зустрічі з письменником в останні роки його життя, під час яких Хемінгуей виявляв панічний страх прослуховування і стеження, а також вказував на людей у громадських місцях, які, на його думку, були агентами і стежили за ним. У 80-ті роки, окрім того, було частково опубліковано досьє ФБР на Хемінгуея, де помітний великий інтерес до його діяльності. За словами Хотчнера, страх перед ФБР був однією з причин, що підштовхнули письменника до смерті.

Хотчнер відомий не тільки як друг, але і популярний біограф і дослідник спадщини Ернеста Хемінгуея. Написана ним у 1966 році біографія «Papa Hemingway» стала широко відома, як і його адаптації прози Хемінгуея для сцени і телебачення.

znaki.fm