Бангкок оголошено всесвітньою столицею книги 2013 року

Столиця Таїланду опинилася серед міст, відзначених ЮНЕСКО за зусилля щодо популяризації книг і читання.

Як повідомляє центр новин ООН, Бангкок обраний Всесвітньою столицею книги 2013 року. Рішення було прийнято на засіданні комітету Організації об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури, яке відбулося наприкінці червня в штаб-квартирі в Парижі. Столиця Таїланду отримала цей титул в першу чергу завдяки зусиллям країни з «об’єднання всіх етапів книговидавництва та книготоргівлі, усіх учасників видавничих проектів».

Відбірковий комітет висловився окремо про план заходів, представлений на розгляд. Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова привітала Бангкок з насиченою і різноманітною програмою, до підготовки якої докладалось багато зусиль: «У ній приділяється особлива увага молодим людям, маргіналізованим групам населення, а також важливості книги для всіх». Відзначена також «чітка громадська спрямованість і високий рівень зобов’язань щодо запланованих заходів».

До комітету, окрім представників організації, традиційно входять учасники провідних професійних асоціацій книжкової індустрії, включаючи Міжнародну асоціацію видавців, Міжнародну федерацію книгопродавців і Міжнародну федерацію бібліотечних асоціацій і установ. Щорічно почесне звання присвоюється місту, який «зобов’язався популяризувати книги і читання, підкреслюючи життєву силу літературної творчості».

Нагадаємо, що всесвітня столиця книги 2011 року – Буенос-Айрес, а в наступного естафету прийме Єреван.

pro-books.ru

  • Anna

    а Лівів свій шанс профукав…